מה זה דיטיילינג?

עולם הרכב ידע לא מעט שינויים מאז שפרץ לחיינו, עם שדרוגים רבים אשר אפשרו לו להיות אחד העולמות הכי מגוונים, טכנולוגיים ומתקדמים שיש. קיימים לא מעט שירותים לרכב שיכולים לקחת את צורתו המקורית ולהפוך אותה למשהו אחר לחלוטין, כך שהרבה אנשים היום לא בהכרח רצים לרכוש רכב חדש ברגע שהרכב הקודם קצת מאבד מצורתו. זהו אחד מהאלמנטים הכי בולטים היום בעולם הרכב, והוא מאפשר לכל רכב להפוך לנוצץ ומושלם – בדיוק כמו שכל נהג חולם שיהיה לו. בעזרת הליך הדיטיילינג ניתן להוביל את הרכב אל עבר המראה היפה, השמור והבוהק שלו, ולדאוג לכך שהוא ייראה טוב לאורך כל הזמן, עם כמה שפחות פגיעות לאורך הזמן.

במאמר הקרוב נבין קצת יותר מהו דיטיילינג לרכב, איך הוא יכול לבוא לידי ביטוי וכיצד בדיוק הוא עומד לשנות את החיים שלכם, ותאמינו לנו – הוא בהחלט עומד לשנות את החיים שלכם.

תוכן עניינים
פוליש לרכב מחיר

בתמונה: רומן שובין,  הבעלים של טורבו ווקס, 
מטפל ברולס רויס.

ומה איתך? בשביל רומן,
כל רכב שנכנס לסדנא מקבל טיפול VIP!

קובעים עכשיו תור ומעלים את ערך הרכב. נקודה.

אז מה זה דיטיילינג לרכב?

 ובכן, למי מכם שעוד לא נפגש עם המונח המופלא הזה – Welcome, מדובר כאן על מושג שעומד להפוך לכם את החיים. בפרשנות חופשית מאנגלית – ירידה לפרטים הקטנים, הוא מונח המתאר מגוון רחב של פעולות שתוכלו לבצע בכלי הרכב שלכם על מנת לשדרג אותו ולהפוך אותו להרבה יותר ממה שהוא באמת. מדובר כאן על פעולות שמתחילות בניקוי הרכב לפרטי פרטים בצורה יסודית ביותר מבחוץ ומבפנים, ומסתיימות בחומרים שמשמרים את מצב הרכב כפי שהוא אחרי הניקוי, ומונעים ממנו להתלכלך, להזדהם או להיפגע ממגוון לכלוכים, זיהומים או שריטות.

איך הוא בא לידי ביטוי?

יצא לכם פעם לצפות בתכנית PIMP MY RIDE? הראפר אקזיביט דאג לפגוש אנשים שמחזיקים ברכבים ישנים ומעופשים, ולהפוך אותם לרכבים נוצצים הכוללים צביעה מחדש, החלפה של המנוע הגוסס לכדי מנוע חזק וחדשני, שיפוץ חיצוני של הרכב וכן החלפה של פנים הרכב. בסוף התהליך הופתעו בעלי הרכבים מהרכב החדש שהגיע לידיהם, וכמעט שלא הכירו אותו.

תהליך דומה קורה בעולם הדיטיילינג, אז נדמה לנו שהגיע הזמן לחשוף בפניכם את כל הפעולות שאותן ניתן לבצע כאשר ניגשים לעשות את הדיטיילינג על הרכב הקיים שלכם. אז קדימה, בואו נתחיל!

ממשיכים לצעוד קדימה עם אין ספור התפתחויות

בעבר עולם הרכב לא היה כפי שהוא היום, ויותר מזה – אף אחד לא יכל אפילו לחלום על הדרך הארוכה שהוא עשה. בעבר אנשים רבים היו מתפשרים על ארבעה גלגלים והגה, כאלו שיוכלו לאפשר להם להגיע ממקום למקום, אולם היום כל הסיפור הזה פועל בצורה שונה לחלוטין.

כלי הרכב של היום הם סמל סטטוס, הם משדרים מעמד ואופי ויש להם את היכולת להעניק חווית נהיגה גם בתוך העיר ובוודאי שמחוצה לה. בין אם אתם נוסעים על רכב יוקרה איכותי ומקצועי, ובין אם אתם נוסעים על רכב משפחתי או מיני שפשוט עונה לכם על הצורך לנסוע מנקודה א' לנקודה ב' – מגיע לכם להרגיש שאתם מקבלים חווית נסיעה טובה, כיפית, מהנה ומרגישים הכי טוב עם עצמכם. בנקודה הזו בדיוק הדיטיילינג לרכב הופך משמעותי ביותר, אז בואו נעשה איתו היכרות קצת יותר מעמיקה.

הנראות החיצונית של הרכב – מכאן הכל מתחיל

הדיטיילינג חיצוני מתייחס לכל מה שקשור בנראות החיצונית של הרכב. נראות זו היא בעלת משמעות כבירה, שכן היא למעשה מייצגת את הרכב עצמו ואת החלק שנגיש להבחנה על ידי כל אדם ואדם. היות ונראות הרכב היא חשובה כל כך, יש לא מעט טיפולי דיטיילינג חיצוניים שאותם אפשר לבצע.

טכניקה מרכזית

אז בראש ובראשונה, שטיפה היא אחת הטכניקות המרכזיות כאשר מדברים על שירות זה. מדובר כאן על שטיפה שמבוצעת באופן ידני באמצעות חומרים ייעודיים, שמתייחסת לכל פרט ופרט ברכב – מהגדולים ועד הקטנים ביותר. השטיפה הזו שונה בצורה מוחלטת משטיפת הרכבים כפי שאתם מכירים אותה מתחנות הדלק השונות, משום שהיא עושה שימוש בחומרים הרבה יותר איכותיים ומקצועיים, והיא אינה מעמידה את הרכב שלכם בפני סכנות כמו שריטות, שמאפיינות כל כך את מכונות השטיפה והניקוי הסטנדרטיות.

טיפול שלייף

טיפול שלייף שנעשה במסגרת השירות מאפשר להסיר שריטות אשר קיימות על גבי הרכב, ומתייחס לכל מה שקשור בצבע של הרכב. עוד בעולם זה ניתן למצוא את הפלסטלינה. מדובר כאן על ניקיון יסודי בכל מה שקשור בזיהומים ולכלוכים הדבוקים לצבע הרכב, אותם זיהומים שבלתי אפשרי להיפטר מהם באמצעות שטיפה. מדובר כאן על שני סוגי טיפול שמעניקים לרכב עוד שכבה של ניקיון והיפטרות מזיהומים, שבהחלט לא ניתן לבצע אותם באופן עצמאי אלא רק באמצעות מכון שיודע כיצד לעשות אותם.

דיטיילינג
דיטיילינג

על פוליש כבר שמעתם?

אז בואו ניגע בעוד כמה פעולות נוספות של הדיטיילינג, שאחת מהן היא הפוליש. הפוליש מאפשר הגעה לשכבה חדשה של צבע, שכבה נטולת שריטות או לכלוכים. לאחר ביצוע פוליש ניתן יהיה להגן על הרכב בדרכים נוספות כמו באמצעות ציפוי ננו, ווקס, קריסטל ועוד, שגם הם נכללים תחת הדיטיילינג חיצוני. כמו כן, גם תיקוני צבע שמתבצעים באמצעות מכחולים מקצועיים וצבעים יכולים לבוא לידי ביטוי במהלך דיטילינג חיצוני. אם נדמה לכם שתוכלו להבחין בהבדל בין מה שהיה לבין מה שיהיה אתם טועים ובגדול, משום שכל החומרים האיכותיים האלו עושים עבודה שאינה גורמת להבדלים בין שכבות הצבע, בגווני הצבע או מבליטים בצורה כזו או אחרת את האיזורים שעברו תיקון. באופן הזה מתקבלת תוצאה שנראית טבעית לחלוטין, ולכם רק נשאר להנות מכל זה.

הבטחנו להגיע עד לפרטים הקטנים, אז הנה זה קורה

לדיטיילינג חיצוני יש גם מענה מעולה לכל מה שקשור בג'נטים, פנסים ובתא המנוע. הג'נטים מקבלים התייחסות מיוחדות הכוללות את ניקיון יסודי של הפיח המצטבר עליהם, לכלוכים נוספים וגם אבקת ברקסים. כל אלו אינם יכולים להתנקות באופן מיטבי על ידי שטיפה רגילה, ולכן זקוקים לתשומת לב ספציפית. כמו כן, בתום הניקיון תימרח שכבה של חומרי הגנה שונים, שיוכלו להחזיר לרכב את הברק שלו.

גם הפנסים עם הזמן הולכים ונהיים צהבהבים יותר. מדובר כאן על סיטואציה שמעבר לכך שהיא מעידה על התיישנות הרכב, היא פשוט מאוד לא בטיחותית. הדיטיילינג חיצוני יגיע גם לרמות האלו, ויבוצעו פעולות של שיוף, ליטוש וחידוש הפנסים באמצעות חומרים מיוחדים. בסופו של דבר, ימרחו גם שכבות של חומרי הגנה שימנעו או יעכבו את התיישנות הפנסים.

תא המנוע – אחד המקומות המזוהמים ברכב

היות ותא המנוע הוא לב לבו של הרכב, בהתאם הוא גם זקוק לתשומת הלב הראויה לו. ניקוי תא המנוע במהלך הדיטיילינג הוא פעולה הכרחית, שכן מצטברים בו שמנים, פיח, אבק ולכלוכים נוספים מבחוץ ובפנים. הדיטיילינג בתא המנוע יביא איתו ניקיון יסודי לכל אלו, מה שיאפשר בעתיד למכור את הרכב הרבה יותר בקלות, וכמובן לתפעול נוח ונעים בזמן השימוש.

נקיון פנים הרכב

הדיטיילינג פנימי שם את הדגש על הפרטים שנמצאים בתוך הרכב. אם נפרוט את הנושא הזה לפרטי פרטים, נגלה שפנים הרכב שלנו מכיל לא מעט פוטנציאל לזיהום ולכלוכים. הריפוד של הרכב, השטיחונים, הרצפה, הדלתות, תא המטען, החגורות, המזגן ואפילו תקרת הרכב מביאים איתם כל מיני לכלוכים, שאת חלקם קל להסיר אולם חלקם כבר סידרו לעצמם מקום של קבע בתוך הרכב שלכם.

הדיטיילינג פנימי נוגע בכל אלו והופך את הרכב שלכם לנעים, ריחני והכי חשוב – נקי. מדובר כאן על ניקיונות שונים שעושים שימוש במגוון חומרים ייעודיים, שמטרתם לא רק להסיר את הכתמים והלכלוכים, אלא גם להשאיר שכבות הגנה שיוכלו להבטיח שלכלוכים ברכב הזה כבר לא יהיו מראה נפוץ.

האם ניתן לעשות כל פעולה כזו בנפרד?

הליך הדיטיילינג הוא הליך שמאגד יחד את כל פעולות הניקוי והשימור שאתם יכולים לבצע ברכב שלכם, אולם בהחלט ניתן לפרק את ההליך לכדי פעולות נפרדות שאותן ניתן לבצע בנפרד. אז מה החסרון בזה? ובכן, אם כבר החלטתם להרים את הכפפה, להעניק לרכב שלכם ניקיון יסודי ולמרוח עליו שכבות הגנה – כדאי לעשות את כל התהליך במקביל ולא לבצע רק חלקים מתוכו. בצורה הזו תוכלו לקבל את התוצאה המלאה ולהנות מהרכב שלכם ב-100%.

למה לא פשוט שטיפה חיצונית וניקוי פנימי בתחנות הדלק?

תהליך הדיטיילינג הוא לא דומה אפילו בקצת לשטיפת הרכבים והניקוי הפנימי בתחנות הדלק השונות. הוא מביא איתו חומרים חדשניים, הגעה לפרטים הקטנים ביותר וכמובן זמני השקעה ועבודה ארוכים יותר, שמאפשרים להגיע לכדי תוצאות לא פחות ממושלמות.

כמה עולה לעשות דיטיילינג לרכב?

המחירים של הדיטיילינג הם מחירים שמשתנים בהתאם לפעולות הדיטיילינג הרצויות – חשוב שתתקשרו אלינו כדי לקבל מחיר מדויק!

כך, לדוגמה, שטיפת דיטיילינג יסודית לרכב פרטי תוכל לעלות בין 350-400 ש"ח, פוליש או הכנה לננו לרכב פרטי תוכל לעלות בין 1,000-1,500 ש"ח, ניקוי ריפודים לרכב פרטי יעלה בין 400-550 ש"ח ודיטיילינג פנימי מלא לרכב פרטי יעלה בין 900-1,250 ש"ח. ציפוי ננו קרמי עולה בין 1000 ל-1600 ש"ח לשתי שכבות.

שאלות נפוצות

דיטיילינג הוא תהליך ניקוי, שיקום ומיגון יסודי ומוקפד גם לפנים וגם חיצוני של הרכב. זה חורג מעבר לשטיפת רכב רגילה וכולל ניקוי, הברקה, ווקס וטיפולים נוספים על מנת לשקם את מראה הרכב ולהגן עליו מפני גורמים שונים. דיטיילינג כולל בדרך כלל משימות כגון שטיפה, טיפול בר חימר, תיקון צבע, ניקוי פנים ועוד.

תדירות ביצוע דיטיילינג תלויה בגורמים שונים, כולל הרגלי הנהיגה שלכם, תנאי הסביבה והעדפות אישיות. כהנחיה כללית, מומלץ לבצע פירוט מקצועי של רכבכם לפחות פעם-פעמיים בשנה. עם זאת, ניתן לבחור לעשות את זה בתדירות גבוהה יותר אם אתם רוצים לשמור על המראה של הרכב במצב מעולה.

דיטיילינג מציע מספר יתרונות, כולל:

– שחזור צבע הרכב והסרת פגמים כגון סימני שפשוף ושריטות.

– שיפור המראה הכללי והברק של הרכב.

– הגנה על הצבע מפני קרני UV, לכלוך ומזהמים אחרים.

– שיפור שווי המכונית החוזרת על ידי שמירה על מצבה.

– יצירת חווית נהיגה נוחה ונעימה יותר עם פנים נקי ורענן.

דיטיילינג אינו מוגבל לרכבים יוקרתיים. זה מועיל לכל סוגי המכוניות, ללא קשר ליצרן או דגם. דיטיילינג עוזר לשחזר ולתחזק את המראה והמצב של כל רכב, בין אם זה מכונית יומית, מכונית קלאסית או מכונית ספורט בעלת ביצועים גבוהים. ניתן להתאים את הדיטיילינג בהתאם לצרכים ולתקציב הספציפיים של כל בעל רכב.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן